Fotovoltaika

Fotovoltaika je metoda přímé přeměny slunečního záření na elektřinu (stejnosměrný proud) s využitím fotoelektrického jevu na velkoplošných polovodičových fotodiodách. Jednotlivé diody se nazývají fotovoltaické články a obvykle jsou spojovány do větších celků – fotovoltaických panelů. Elektrický stejnosměrný proud je pomocí střídače převáděn na střídavý proud. Střídavý proud může být okamžitě využíván pro napájení spotřebičů v domácnosti nebo ukládán do baterií pro pozdější použití.

Proč zvolit fotovoltaickou elektrárnu

 • Až 80% elektrické energie pro vaši spotřebu si vyrobíte sami. Ušetříte odběr energie ze sítě.
 • Zvýšíte vaši ochranu před růstem cen v energetice.
 • Zhodnotíte vaše peníze o 11-15 % ročně.
 • Pozitivní vliv na životní prostředí. Snížíte produkci CO2 a vaši uhlíkovou stopu.
 • Dotace pro vás zařídíme z programu Nová zelená úsporám.
 • Získat nezávislost na dodavatelích energie

Naše fotovoltaické elektrárny na klíč

 1. Solární panely instalujeme (dle aktuální dostupnosti) monokrystalické v širokém výkonovém rozsahu s technologiemi PERC a TOPCon. Výrobcem je garantována záruka až 25 let.
 2. U montáže fotovoltaiky Vám zaručíme pětiletou záruku.
 3. Pro celý systém fotovoltaické elektrárny je podstatný střídač, který přeměňuje elektrickou energii z panelů na energii potřebnou k zásobování Vaší domácnosti . Volbu střídače přizpůsobíme podle podmínek objektu a vybrané technologie. V Česku oproti Evropě nevyužíváme součtové měření v odběrném místě. Proto používáme hybridní asynchronní střídače. Na střídače je výrobcem poskytována desetiletá záruka.
 4. Pro uložení energie slouží baterie. Baterie vám poskytne nahromaděnou energii v době, kdy nesvítí slunce. Na baterii získáte garanci 10 let.
 5. Naši technici vlastní oprávnění na montáž FVE 26-014-H, montáž dobíjecích stanic pro elektromobily 26-036-H a mají s instalacemi dlouholeté zkušennosti. Fotovoltaické elektrárny instalujeme kdykoliv během roku.
 6. Využijte dotaci až 205 000,- Kč.